جزئیات بلاگ | پادرس

تدریس خصوصی آنلاین

تدریس خصوصی آنلاین نوعی از تدریس خصوصی میباشد که از طریق اینترنت به صورت آنلاین انجام میگیرد در واقع مدرس و دانش آموز به صورت آنلاین با یکدیگر ارتباط دارند در حالی که هر دو در یک مکان نیستند. چالش و تغییر بزرگ این روش تدریس خصوصی با روشهای سنتی نیز به همین خاطر است.

تاریخچه تدریس خصوصی آنلاین

 تدریس خصوصی آنلاین در واقع یکی از روشهای آموزشی میباشد که عمر زیادی ندارد و در همین اواخر ارائه گردیده است و توسط شرکت NETTUTOR در سال 1996 معرفی شد و در سال 1998 توسط شرکت TUTOR مورد مقبولیت قرار گرفت. در واقع این روش آموزش (تدریس خصوصی آنلاین) در کنار روشهای آموزشی ناهمزمان مجازی پیشرفت چشمگیری داشت و شرکتهایی همچون آکادمی خان و WIZIQ و تعدادی از دانشگاهها بدلیل برگزاری دوره های آنلاین تاثیر بسزایی در این پیشرفت داشتند. این روش آموزشی برای کسانی که دسترسی کامل به معلمان خصوصی ندارند بسیار مفید است به طوریکه با تدریس آنلاین دیگر موانع جغرافیایی معنی ندارد.

تدریس خصوصی آنلاین گروه آموزش آنلاین پادرس

اگرچه در ابتدا معرفی تدریس خصوصی آنلاین در دنیا محدودیتهای همچون نبود ارتباط صوتی و تصویری مناسب و همچنین کمبود سرعت اینترنت جزو معایب محسوب میشد اما امروزه با معرفی نرم افزارهای کلاس آنلاین این مشکلات به حداقل ممکن رسیده است. به طوریکه شرکت های  بسیاری در سرتاسر دنیا در حال ارائه کلاسهای خود به صورت آنلاین میباشند و با افزایش سرعت اینترنت و بالا رفتن امکانات نرم افزاری سود این شرکتها نیز افزایش چشمگیری داشته است.

اغلب سرویسهای که برای تدریس خصوصی آنلاین مورد استفاده قرار میگیرد شامل  امکانات زیر جهت برقراری ارتباط معلم خصوصی با دانش آموز میباشد

  • ارتباط ویدیویی
  • ارتباط صوتی
  • ارتباط نوشتاری
  • ارتباط از طریق تخته سفید

برخی از سرویس ها نیز دارای قابلیت های بیشتری همچون موارد زیر میباشند

اشتراک گزاری فایلها ( آپلود و دانلود فایل)

ویرایش همزمان فایلها          

اشتراک گزاری دستکتاپ

ابزار ریاضی (کشیدن گراف،نمودار و...)

در واقع هدف تمامی این سرویس ها و نرم افزار نزدیک کردن کلاسهای تدریس خصوصی آنلاین به کلاسهای فیزیکی تدریس خصوصی میباشد.

تدریس خصوصی آنلاین دارای مزایای بسیاری نسبت به تدریس خصوصی فیزیکی است اما نباید ازکاستی های آن بدلیل نداشتن ارتباط کلامی رو در رو نیز چشم پوشی کرد.

 

 

 

جدول زیر مقایسه کلی بین دو روش تدریس خصوصی آنلاین و تدریس خصوصی  رو در رو  را نشان میدهد.

 

 

 

موارد مورد مقایسه

تدریس خصوصی آنلاین

تدریس خصوصی رو در رو

ارتباط کلامی

ارتباط صوتی

صحبت کردن

ارتباط بصری

لینک تصویری

زبان بدن

ارتباط نوشتاری

چت نوشتاری، تخته سفید،

خواندن و نوشتن

میزان یادگیری

کلاسها ضبط میشوند و قابلیت بررسی مجدد توسط دانش آموز میباشد

در همان لحظه تدریس باید تمامی مشکلات درس حل شود .

برنامه ریزی

در هر کجا که اینترنت باشد قابلیت برگزاری دارد

باید از قبل هماهنگی صورت گیرد و معلم خصوصی و دانش آموز در یک محل باشند

هزینه

بدلیل کاهش هزینه رفت و آمد و کاهش اتلاف وقت معلم خصوصی هزینه ها کمتر میباشد

بستگی به کیفیت معلم خصوصی و مکان آموزش دارد.

 

در گذشته در کشور ما امکان ارائه خدمات آنلاین آموزشی بدلیل سرعت پایین اینترنت وجود نداشت و تنها محدود به دانلود جزوات و نمونه سوالات  میگردید اما در چند سال اخیر بدلیل افزایش سرعت اینترنت در کشور امکان ارائه خدمات آنلاین افزایش یافته است و گروه آموزش آنلاین پادرس به عنوان یکی از پیشگامان برگزاری آنلاین کلاسهای خصوصی مفتخر است فعالیت خود را با برگزاری کلاسهای خصوصی دروس دبیرستان آغاز نماید.