جزئیات بلاگ | پادرس

چه گونه معلم خصوصی پیدا کنیم؟

چگونه معلم خصوصی پیدا کنید؟

با توجه به برخی آماری منتشر شده بکار گیری معلم خصوصی در دانش آموزان ایرانی رو به افزایش است و از طرفی تعداد معلمهای  خصوصی نیز روز به روز افزایش پیدا میکند. قبل از اینکه برای خود و یا فرزندتان معلم خصوصی بگیرید بهتر است از مشخصات او اطمینان پیدا کنید.

سعی شود موارد زیر را در استخدام معلم خصوصی مد نظر قرار دهید.

الف) هیچ گونه مدرکی از هیچ کجا برای تدریس خصوصی صادر نمیگردد برخی این مدارک مربوط به موسساتی است که معلم خصوصی استخدام میکنند و خود معلمان موسسه دارای مجوز نمیباشند. باید برای انتخاب معلم خصوصی بر روی خود مدرس تحقیقاتی داشت نه با توجه به موسسه اقدام به جذب مدرس خصوصی کنید. برخی از موسسات بدلیل اینکه با پول کمتری مدرسان خود را استخدام کنند از معلمان بدون تجربه استفاده مینمایند. اما از شما مبلغ بالایی میگیرند.

ب) به دنبال مدرسانی باشید که تجربه تدریس خصوصی به دانش آموزان هم سن و سال فرزند شما را داشته باشند.

ج) حریم خانواده مقدس میباشد و هر کس به آن وارد میشود باید شرایطی را داشته باشد به همین دلیل علاوه برسطح علمی به اخلاق معلم خصوصی نیز دقت داشته باشید.

روشهای پیدا کردن معلم خصوصی مجرب

1) جستجو از طریق دوستان و آشنایان در صورتی که خانواده دوستان و یا اقوام شما معلم خصوصی را برای فرزند خود استخدام کرده اند و راضی بودند بهتر است شما نیز از همان طریق اطلاعات مدرس را کسب و با او ارتباط برقرار کنید.

3- جستجوی آنلاین

شاید شما در شهرهای مختلف ایران همچون تهران،مشهد شیراز... ساکن هستید و نیاز به معلم خصوصی دارید اما نمی دانید مثلا معلم خصوصی ریاضی در شیراز  در کدام منطقه شهر حضور دارد و یا معلم خصوصی فیزیک در مشهد در کدام منطقه حضور دارد به همین دلیل میتوانید طریق اینترنت نیز میتوان معلم خصوصی خود را پیدا نمایید وبسایتهای به عنوان بانک اطلاعاتی هستند که مدرسان خصوصی در آن ثبت نام کرده و شماره تماس خود را وراد مینماید.

اما این گونه وبسایت ها هیچ گونه تضمینی مبنی بر مدرسان ارائه نمیدهند و تنها به منطور اطلاع رسانی و ارتباط دانش آموز با معلم خصوصی فراهم گردیده اند.

تدریس خصوصی انلاین

4- تدریس خصوصی آنلاین

این روش تدریس به تازگی در کشور ما آغاز گردیده و تنها از طریق کامپیوتر و اینترنت ارتباط دانش آموز با معلم خصوصی برقرار میشود و درون محیط کلاس مجازی با امکانات خوب مشکلات درسی دانش آموز رفع میشود در واقع با این روش برخی نگرانی ها همچون ورود یک مدرس ناشناس به حریم خانواده و یا عدم اطمینان از مشخصات مدرس رفع میگردد.